Cimbal Classic je brněnská nadžánrová kapela Kateřiny a Dalibora Štruncových. Hudba ovlivněná folkem, folklórem, world music, ale i vážnou hudbou plující někde na rozhraní těchto žánrů. Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické, přemýšlivé a vtipné texty propojené přirozeným zpěvem a nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame.

Laskavé a milé jsou písně, i  jejich protagonisté. Dalibor je jedním z nejžádanějších českých cimbalistů, skladatel, aranžér a hudební pedagog. Kateřina je výtečná houslistka a majitelka křišťálově čistého hlasu, ze kterého mrazí už při prvním tónu (oba jste měli možnost ve Slaném vidět, jsou součástí uskupení Javory Hany a Patra Ulrichových). Cimbal Classic doplňují hobojista a sopránsaxofonista Rastislav Kozoň, violistka Katka Kovaříková, basista Juraj Valenčík a mandolinista Martin Krajíček.

Jejich koncerty jsou nádherné, plné pohody, lidství a upřímné pokory k hudbě samé. V adventní čas zahrají vlastní autorské skladby a tradiční české a moravské vánoční písně tak, jak jste je možná nikdy neslyšeli, v jejich nejryzejší podobě.

Přijměte naše pozvání a nechte se vtáhnout do laskavého světa pohádkově čisté hudby. Tahle kapela je naše velmi srdcová záležitost.

Zahrají a zazpívají vám

Datum

2.12.2021

Začátek koncertu

19:30

Kudy na koncert

Městské divadlo Slaný, Wilsonova 575/3