Making melody. Making it great…

…for Rhythm is their business.

 

Ale nebyly to jen skvělé melodie pánů Gerschwina a Ježka výtečně zahrané 15 špičkovými hudebníky. Celý koncert Melody Makers je dokonale propracované divadelní představení. Ano, v průběhu vás napadne, že ty gegy už možná hráli mnohokrát. Stejně ale neodoláte a budete se chtít smát scénkám a nechat se unášet milým humorem a skvělou hudbou.

Ondřej Havelka je výtečným průvodcem po noblesních dobách nedávno minulých. Milým, vtipným, elegantním. Nutno říci, že mu skvěle sekunduje i jeho syn Vojtěch a to výkony hereckými, pěveckými i stepařskými.

Chvílemi se nacházíte na představení pánů Voskovce a Wericha, chvílemi ve jazzovém baru. Vpravdě výjimečná hudební kvalita žesťové sekce i smyčcové sekce orchestru MM.

A pak přijde Miroslav Lacko ke klavíru, zahraje Bugatti step a vám spadne čelist.

Jenže to pořád ještě nejsme na konci. Vrcholem večera je totiž Rhapsody in Blue. Pánové vás přenesou do velkého koncertního sálu. Jasně vidíte, že jich na pódiu hraje pořád jen 15, ale slyšíte celou filharmonii. A v sále je ticho. Takové to absolutní ticho, které vydrží ještě několik vteřin poté, co dozní poslední tóny…

 

Tož takhle se máme u nás ve Slaném.

 

FOTOGALERIE Z KONCERTU

Jeden komentář

  • Eva Librcajtova

    1/14/2019

    Fenomenalni, krasny a noblesni zazitek…

Napsat komentář