Vlasta Redl a vůně guláše

Vlasta Redl & kapela, Legendy českých písní, Dastec.cz

Písně složené ze života. Život složený z písní.

Písně Vlasty Redla, to jsou originální, geniálně jednoduché melodie, texty, co mají hloubku, do detailu propracované aranže. Žánrově těžko zařaditelný styl balancující někde na pomezí folku, bigbítu, rocku a jazzu.

Vlasta Redl, to je člověk, který poetiku svých písní naplno žije.

Honzo, hlavně už žádné chlebíčky, a obložené mísy. Jsme už dlouho na cestách, víš…
Půjčil jsem mu na chvíli ženu a poslal je na výlet k Chvapilům do Řisut. Výtečné řeznictví, slánští vědí.
Půjčíš mi teď hrnec a kuchyni, jo? Kluci budou mít večer radost…

A tak se před koncertem slánským divadlem linula vůně guláše a uzeného. A kluci měli radost. Alespoň soudě podle toho, jak skvělý koncert následně odehráli.

Vlasta Redl vystupuje sám s recitálem svých písní nebo se svou nejnovější Naší novou kapelou, kterou tvoří špičkoví čeští a slovenští hudebníci. Jsme moc rádi, že se nám, oproti původnímu plánu, podařilo do Slaného přivést Vlastu i s kapelou. V této sestavě totiž ještě lépe vyniknou všechny nuance a detaily, které dělají z Redlových písní skvosty české hudby.
Bylo krásné pozorovat jiskření mezi nástroji na pódiu i drobné hudební vtípky, kterými všichni umělci bavili pozorné diváky i sebe navzájem.

Nezapomenutelný koncert. Díky všem.

 

PS: Jestli vás baví Redlovi texty, přečtěte si Kam na to chodím. Tahle útlá knížka nabízí propojení písní a života jejich skladatele. Originálně, vtipně a opravdově. Je to, pravda, trochu holčičí čtení. Zabere jeden večer, ale písničky už pak vždycky budete vnímat trochu jinak.

PS II: Ne, z prodeje knížky fakt nemám ani korunu..

PS III: Ani z prodeje masa z řeznictví Chvapil v Řisutech, ale tam taky určitě zajděte..

 

FOTOGALERIE Z KONCERTU

7 komentáře

Napsat komentář